Artemisia annua ( Bylica roczna ) ziele

Artemisia annua (Bylica roczna) ziele

Bylica roczna stosowana bywa w przebiegu grypy, grzybicy, a także używana do leczenia koinfekcji boreliozy.

Więcej szczegółów

Nowość

9,90 zł

 • 50g
 • 250g

- +

Porównaj

Produkty powiązane
 
Więcej informacji

Bylica roczna (Artemisia annua)

Rodzina: Asteraceae
Rodzaj: Artemisia
Gatunek: Artemisia annua
Synonimy: Artemisia carvifolia, Artemisia chamomilla, Artemisia apiacea, Artemisia capillaris, Artemisia japonica
Inne nazwy: qing hao, ching hao, sweet wormwood, sweet annua, sweet annie, sweet sagewort, worm wood
Surowiec: ziele cięte

Skład chemiczny ziela bylicy:
Qinghao acid; Qinghaosu; Artemisinol; Palmitic acid; Scopoletin; Coumarin; Octacosanol; Nonacosane; Pentacosane; Tricosanone; Cineole; Beta-Amyrine acetate; Beta Sitosterol; Stigmasterol; Artemisia ketone; Iso-artemisia ketone; l-Camphor; Beta-Caryophyllene; traans-Caryophyllene; Alfa, Beta-pinene; Camphene; Myrcene; Limonene; Gamma-Terpinene; Alfa-Terpineol; trans-beta- Farnesene; Alfa, Beta, Gamma-Elemene; Beta-Cadinene; cis- Carveol; Copaene; Beta-Maalinene; Gamma-Muurolene; Bornyl acetate; Bornyl isovalerate; 3,5-Dihydroxy-6,7,3',4'-teramethoxyflavonol; 3,5,3'-Trihydroxy-6,7,4'-trimethoxyflavonol; 5-Hydroxy-3,6,7,3',4'-pentamethoxyflavone; 5-Hydroxy-3,6,7,4'-tetramethoxyflavone.

Oferowana przez nasz sklep Bylica roczna, to jednoroczna roślina o wysokich, dorastających nawet do 3 metrów, nagich łodygach, które wraz ze wzrostem rośliny ulegają przebarwieniu – od zieleni, aż do koloru brunatno-czerwonego. Liście bylicy ułożone są naprzemianlegle, a kwiaty żółtawe, niewielkie, zebrane w koszyczki. Cechą charakterystyczną bylicy jest jej zapach, a właściwie fakt, że wydzielają go nie kwiaty, lecz liście.
W warunkach naturalnych bylica występuje głównie w Azji, chociaż obecnie gatunek ten się rozpowszechnił i w innych zakątkach świata. Właściwości prozdrowotne rośliny zostały opisane już w czasach starożytnych. Tradycyjna medycyna chińska zalecała jej stosowanie w przypadku malarii i jako środek przeciwgorączkowy. Współczesne badania wykazały jej skuteczność w zwalczaniu pasożytów i w przypadku chorób odkleszczowych. W składzie bylicy znajdziemy miedzy innymi kumaryny, flawony, flawonole i kwasy, w tym kwas fenolowy.

Główne zastosowania:
 • grypa
 • koinfekcje boreliozy
 • gorączka
 • dreszcze
 • infekcje
 • stany zapalne
 • choroby pasożytnicze
 • grzybice
 • toczeń
 • zapalenie oskrzeli
 • wspomagająco podczas białaczki

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:
Jednym ze składników bioaktywnych zawartych w bylicy jest artemizyna. Wykazuje ona pozytywne działanie w zwalczaniu malarii. Wchodzi w reakcje z jonami żelaza i wspomaga niszczenie komórek pierwotniaków pasożytujących we krwi, odpowiedzialnych właśnie za malarię. Ponadto poprzez hamowanie namnażania wolnych rodników wykazuje działanie antykancerogenne i obecnie prowadzone są intensywne badania, mające na celu włączenie bylicy, jako środka wspomagającego terapię osób chorych na nowotwory. Ponadto zaleca się jej stosowanie w trakcie walki z boreliozą – najprawdopodobniej na krętki boreliozy działa równie skutecznie, jak w przypadku drobnoustrojów wywołujących malarię.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:
Bylica już od starożytności wykorzystywana jest w medycynie tradycyjnej Azji i krajów afrykańskich do zwalczania malarii. Ponadto wśród zaleceń chińskich medyków ludowych odnajdziemy wzmianki o jej prozdrowotnym działaniu w przypadku białaczki. Napary z bylicy zalecane są również w przypadku dolegliwości ze strony wątroby, stanów zapalnych układu moczowego i problemów z trawieniem. Stosowana zewnętrznie pomaga w przypadku problemów skórnych, np. grzybicą.

Dawkowanie:
Na bazie bylicy można przygotować napar lub nalewkę.
Napar: 1-2 łyżeczki ziela zalać szklanką wrzącej wody i odstawić pod przykryciem na ok. 15 minut, następnie odcedzić.
Nalewka: ziele bylicy zalać alkoholem 70% w proporcji 1:5 i odstawić w ciemne miejsce na ok. miesiąc. Od czasu do czasu wstrząsać. Po tym czasie gotowe do spożycia. Wypijać 1-2 łyżeczki dziennie, w przypadku gorączki dawkę można podwoić.

Przeciwwskazania:
Okres ciąży i karmienia piersią.

Źródła:
http://www.herbs2000.com/herbs/herbs_artemisia.htm
https://www.mmv.org/sites/default/files/uploads/docs/publications/Malaria_Book_3.pdf
http://alternativehealing.org/qing_hao.htm

Path: > > > Artemisia annua (Bylica roczna) ziele

Napisz opinię

Artemisia annua (Bylica roczna) ziele
Napisz opinię
 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

 
Dodatkowe informacje
28 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie