Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Ashwagandha - mielony korzeń.

Więcej szczegółów

0000543
Nowość

12,00 zł

12,00 zł za szt.

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Ashwagandha ( Withania somnifera )

Rodzina: psiankowate

Rodzaj: withania

Gatunek: Withania somnifera

Synonimy: Witania ospała, śpioszyn lekarski, indyjski żeń-szeń

Inne nazwy: Ajagandha, Amangura, Amukkirag, Asgand, Asgandh, Asgandha, Ashvagandha, Ashwanga, Asoda, Asundha, Asvagandha, Aswagandha, Avarada, Ayurvedic Ginseng, Clustered Wintercherry, Ghoda Asoda, Hayahvaya, Indian Ginseng, Kanaje Hindi, Kuthmithi, Physalis somnifera, Samm Al Ferakh, Samm Al Rerakh, Turangi-Ghanda, Vajigandha, Winter Cherry, Withania, Withania Coagulans, Withania somnifera, Amukkrang Kilangu.

Ashwagandha (Withania somnifera) – to roślina stosowana i polecana przez indyjską Ajurwedę. Przybiera formę krzewów, które mogą osiągać wysokość nawet 170 centymetrów. Wypuszcza charakterystyczne, zielonkawe lub żółtozielone kwiaty i czerwone lub ciemnopomarańczowe owoce. Rośnie w południowej Azji: szczególnie łatwo znaleźć ją w Indiach, Pakistanie czy na Sri Lance. Niekiedy pojawia się w południowo-wschodniej części Europy i północno-wschodniej Afryce.

Zawarte w niej związki wpływają zarówno na ludzkie zdrowie fizyczne, jak i psychiczne: Ashwagandha jest znana z tego, że wzmacnia ciało i umysł. Głównym bogactwem tej rośliny są aktywne biologicznie witanolidy, ukryte przede wszystkim w jej korzeniu – wykazują one działanie przeciwbakteryjne, cytotoksyczne, antymitotyczne, a nawet przeciwnowotworowe. Ponadto obniżają ciśnienie krwi i działają uspokajająco.

Surowiec: cięty korzeń

Skład:

Korzeń zawiera liczne alkaloidy, głównie nikotynowe (anaferynę, anahigrynę, witaninę, somniferynę, tropinę); fitosterole (beta-sitosterol); witanolidy A-Y (laktony steroidowe); kumaryny (skopoletyna); sitoindozydy.

Główne zastosowania:

 • wyczerpanie fizyczne

 • stany depresyjne, odczuwanie lęku

 • zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera

 • choroby nowotworowe

 • migrenowe bóle głowy

 • osteoporoza

 • niedoczynność tarczycy

 • reumatyzm

 • dna moczanowa

 • anemia

 • zaburzenia snu

 • zespół cieśni kanałów nadgarstka

 • cukrzyca typu II

 • miażdżyca

 • nadciśnienie

 • choroba wieńcowa

 • zaburzenia libido

 • borelioza

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:

Ashwagandha pobudza wytwarzanie serotoniny. Zapobiega problemom neurologicznym, związanym z demencją starczą, powstrzymując obumieranie komórek nerwowych – dzięki pozytywnemu wpływowi na acetylocholinę i sposób jej wykorzystywania przez mózg. Naturalne sterydy występujące w tej roślinie skutecznie leczą objawy artretyzmu oraz zespołu cieśni kanałów nadgarstka. Ashwagandha ma też bardzo skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, osiągając te same efekty, co aspiryna. Z powodzeniem może zastąpić leki podnoszące poziom białych i czerwonych krwinek. Jak wykazały badania laboratoryjne przeprowadzone na zwierzętach, roślina ta sprawia, że komórki rakowe szybciej ulegają zniszczeniu podczas leczenia radiologicznego, podnosząc jego skuteczność o nawet 50%; jej stosowanie może prowadzić nawet do regresji choroby nowotworowej. Działa moczopędnie, przyczyniając się do wydalania z organizmu nadwyżek sodu. Zwiększając syntazę tlenku azotu, poprawia sprawność mięśni.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:

Dodaje energii i redukuje odczuwanie stresu. Pomaga psychice się wyciszyć i zapaść w zdrowy, relaksujący sen. Ma dobroczynne działanie na pracę układu endokrynnego, między innymi pobudzając czynności tarczycy. Spowalnia procesy starzenia: wspomagając pracę układu nerwowego i przedłużając sprawność intelektualną, ale też regenerując barwniki włosów, czyli zapobiegając siwieniu. Może obniżać poziom cukru, cholesterolu i triglicerydów we krwi, podnosić poziom HDL i hemoglobiny oraz łagodzić ataki padaczkowe. Zmniejsza utratę wapnia, która może prowadzić do osłabienia kości i zębów. Wpływa pozytywnie na płodność, zwłaszcza męską. Zapobiega obrzękom.

Dawkowanie:

Mielony korzeń można przyjmować przez okres od 4 do 8 tygodni: dzienna dawka nie powinna przekraczać 6 g. Sproszkowany korzeń można dodawać do różnego rodzaju potraw.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Odradza się też stosowanie Ashwagandhy podczas zażywania barbituranów, czyli leków uspokajających, nasennych czy przeciwpadaczkowych. Nadużywana Ashwaganda może uszkodzić wątrobę i nerki, wywołać wymioty i problemy z żołądkiem, zaburzyć pracę serca. Z uwagi na jej intensywne działanie pobudzające, odradza się stosowanie jej w stanach silnego napięcia seksualnego.

Źródła:

http://www.herbs2000.com/herbs/herbs_ashwaganda.htm

http://alternativehealing.org/shui_qie.htm

http://rozanski.li/1028/witania-ospala-withania-somnifera-l-dunal-w-dawnej-i-wsplczesnej-fitoterapii/

http://www.webmd.com/diet/supplement-guide-ashwagandha

Path: > Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Napisz opinię

Ashwagandha - korzeń mielony 50g
Napisz opinię
 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

 
Dodatkowe informacje
30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie