Kompozycja Antydepresyjna

Kompozycja Antydepresyjna

Kompozycja trzech ziół tradycyjnie stosowanych w przypadku depresji, niepokoju, drażliwości, lękach, nerwicy i innych dolegliwości na tle nerwowym.

Waga netto 250g

Więcej szczegółów

0000410
Nowość

28,00 zł

28,00 zł za szt.
Ten produkt nie występuje już w magazynie

Porównaj

 
Więcej informacji

      Kompozycja Antydepresyjna

Kompozycja antydepresyjna została stworzona z myślą o osobach cierpiących na dolegliwości powstałe na tle nerwowym, depresję, lęki, stany wzmożonej nerwowości, pobudliwości, permanentne zmęczenie, nerwice wegetatywne lub bezsenność

W skład kompozycji wchodzą trzy zioła o działaniu sedatywnym, nasennym, adaptogennym, uspokajającym, rozluźniającym. Stosowane w połączeniu lub na przemian w zależności od upodobań kuracjusza mogą znacznie poprawić stan psychiczny i fizyczny chorego.

Pierwszy składnik kompozycji...

...Kozłek lekarski
Popularny specyfik o działaniu uspokajającym, rozluźniającym i nasennym. Wywołuje stan odprężenia. Stosowany również przy dolegliwościach kobiecych. Bardzo ceniony zarówno w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej.


Kozłek lekarski, waleriana (Valeriana officinalis) występuje w strefie umiarkowanej i ciepłej. Surowcem leczniczym są kłącza, czyli podziemne łodygi oraz korzeń. Preparaty, wytwarzane na bazie kozłka lekarskiego mogą mieć różną wartość zdrowotną w zależności od tego, w jaki sposób zostały wykonane - suszenie w zbyt wysokiej temperaturze niszczy cenne składniki zioła.


Skład
Irydoidy estrowe, olejek eteryczny, flawonoidy, aminokwasy, kwasy fenolowe, alkaloidy pirydynowe


Działanie
Roślina wykazuje działanie rozkurczowe, wiatropędne, moczopędne, żółciopędne. Dzięki temu powoduje wzrost łaknienia i pobudza wydzielanie skoków trawiennych. Pomaga przy bólach głowy, skroni, oraz zaburzeniach równowagi. Związki aktywne, zawarte w walerianie są wrażliwe na wysoką temperaturę, dlatego działają właściwie w preparatach „na zimno", jako nalewka, macerat lub zimny ekstrakt.


Zastosowanie
Waleriana jest składnikiem wielu leków, pomagających na pobudzenie emocjonalne i motoryczne. Wskazana przy nerwicach wegetatywnych, problemach z zasypianiem oraz stanami lękowymi. Preparaty walerianowe wydłużają czas snu i poprawiają jego jakość. Łagodzą także dolegliwości, związane z napięciem przed okresem oraz bólem w jego trakcie. W dawnej medycynie wspomagała leczenie padaczki. Kozłek lekarski jest składnikiem leków psychotropowych.


Dawkowanie
Napar z łyżeczki surowca na szklankę wody. Pić trzy razy dziennie. Można mieszać z mlekiem i miodem.


Przeciwwskazania
Łączenie z lekami skonsultować z lekarzem. Nie stosować przed zabiegami lub operacją w znieczuleniu ogólnym. Nie jest polecana dla kierowców.

Drugi składnik kompozycji...

...Męczennica cielista - Passiflora cięta 50g

Skuteczny środek uspokajający, przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, stosowany przy leczeniu nerwic wegetatywnych. Zmniejsza wrażliwość na stres, ułatwia zasypianie. Wykorzystywana do relaksacji, medytacji. Obniża poziom stresu, zwalcza uczucie strachu, pomaga na bezsenność, łagodzi napięcie, związane z dojrzewaniem, ciążą i menopauzą.

Męczennica cielista, passiflora (Herba Passiflorae) to znany od wieków środek uspokajający i przeciwbólowy. Indianie w Ameryce Północnej i Środkowej leczyli nią bezsenność, histerię i epilepsję. Jacomo Bosio skojarzył efektowne elementy kwiatu z symbolami męki pańskiej, jak korona cierniowa, młoty, lance i sznury. Stąd jej łacińska nazwa pochodzi od słów passio – cierpienie i flos – kwiat. Spolszczona wersja to męczennica.


Skład
Flawonoidy, alkaloidy, maltol, beta-karboliny, harmian, harmalina.


Działanie
Ze względu na zawartość harmaliny i harmianu działa uspokajająco i kojąco, ale w większych ilościach powoduje halucynacje. Roślina ma działanie przeciwdrgawkowe, normalizuje ciśnienie krwi. Męczennica może wspomagać układ nerwowy w leczeniu Parkinsona.


Zastosowanie
Męczennicę stosuje się w leczeniu bezsenności, niepokoju, nerwicy o różnym podłożu, zespole jelita drażliwego, kołataniu serca oraz innych zaburzeniach trawienia, powstałych na tle nerwowym. Zioło łagodzi pobudzenie u dzieci. Preparaty z passiflory miały duże zastosowanie w kuracjach odwykowych, jak narkomania, lekozależność, alkoholizm.


Dawkowanie
Łyżeczkę surowca zaparzać wrzątkiem. Stosować do 8 gr dziennie jako napar, podany w kilku dawkach. Przy większej ilości powoduje niepokój i drżenie mięśni.


Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią. W niewielkich ilościach można podawać dzieciom.

Surowiec: Passiflora cięta 50g

Trzeci składnik kompozycji...

...Ashwagandha, Witania ospała – Withania somnifera należy do rodziny Solanaceae czyli psiankowatych. Ta niezwykle wartościowa roślina  stosowana jest od wieków w tradycyjnej medycynie wschodu, szczególnie popularna jest w Indiach, Sri lance, Afganistanie czy Pakistanie.. Bywa nazywana indyjskim żeń-szeniem (ang. Indian ginseng), Hindi, Kanje, Winter cherry. Surowcem leczniczym jest korzeń i owoc Withanii. Surowiec poprawia procesy uczenia się, zdolności zapamiętywania. Znacznie polepsza samopoczucie, szczególnie pomocna w stanach depresyjnych. W Ajurwedzie stosowana również  w leczeniu reumatyzmu i ogólnego wyczerpania i problemach z libido.  


Polecana przez Stephena Buhnera w protokole przeciwboreliozowym.


Skład:
Korzeń zawiera alkaloidy: anaferyna, anahigryna, witanina, somniferyna, tropina, alkaloidy nikotynowe, fitosterole (beta-sitosterol), witanolidy A-Y, kumaryny, fenolokwasy (kwas chlorogenowy, sitoindozydy.


Działanie:
Witanolidy zawarte w roślinie należą do związków aktywnych farmakologicznie. Posiadają właściwości przeciwrakowe, cytotoksyczne, antymitotyczne. Wykazują również działanie antyseptyczne i hipotensyjne (obniżające ciśnienie tętnicze krwi). Ujawniają aktywność uspokajającą i popraiającą zdolności adaptacyjne. Ashwagandha głównie oddziaływuje  na receptor serotoninowy 2 i 1. Sitoindozydy  działają przeciwstresowo i nasilają fagocytozę oraz aktywność makrofagów.  Wykazuje działanie adaptogenne, zwiększa również wydalanie sodu z organizmu.Zastosowanie:

 • zaburzenia pamięci i kojarzenia,
 • choroba Alzheimera,
 • niedoczynność tarczycy,
 • stany lękowe, stresowe i depresyjne
 • trudności adaptacyjne do środowiska, nowego otoczenia (np. nieśmiałość, stres separacyjny)
 • zaburzenia snu,
 • cukrzyc,
 • miażdżyca,
 • choroby nowotworowe,
 • reumatyzm
 • dna moczanowa
 • alkoholizm
 • migreny
 • padaczka
 • nadciśnienie
 • choroba wieńcowa
Dawkowanie:
Napary z korzenia ( ok. 6 – 8 g dziennie). Korzeń można również łatwo zmielić w młynku do kawy bądź blenderze i przyjmować również w ilości 6-8 g dziennie w kilku dawkach.
Nalewka ( płynny ekstrakt) 1:2, jedną część surowca zalewamy dwiema częściami alkoholu 25 – 40 %.  Odstawiamy na ok tydzień – dwa. Następnie przecedzamy. Należy przyjmować ok. 12 ml dziennie.
Korzeń bywa również żuty.Środki ostrożności:
Nie należy przyjmować Aswagandhy przy jednoczesnym zażywaniu barbituranów, a także w trakcie ciąży oraz okresie karmienia piersią.


Wysokiej jakości korzeń cięty.

Kraj pochodzenia: Indie

Path: > > > Kompozycja Antydepresyjna
 
Dodatkowe informacje

2 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie