Artemisia annua ( Bylica roczna ) ziele

Artemisia annua ( Bylica roczna ) ziele

Bylica roczna stosowana bywa w przebiehgu grypy , grzybicy a także używana do leczenia koinfekcji boreliozy.

Więcej szczegółów

Nowość

9,90 zł

198,00 zł za kg

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Bylica roczna (Artemisia annua)

Rodzina: Asteraceae

Rodzaj: Artemisia

Gatunek: Artemisia annua

Synonimy: Artemisia carvifolia, Artemisia chamomilla, Artemisia apiacea, Artemisia capillaris, Artemisia japonica, Artemisia scoparia.

Inne nazwy: qing hao, ching hao, sweet wormwood, sweet annua, sweet annie, sweet sagewort, worm wood

Surowiec: ziele cięte

Skład:
Qinghao acid; Qinghaosu; Artemisinol; Palmitic acid; Scopoletin; Coumarin; Octacosanol; Nonacosane; Pentacosane; Tricosanone; Cineole; Beta-Amyrine acetate; Beta Sitosterol; Stigmasterol; Artemisia ketone; Iso-artemisia ketone; l-Camphor; Beta-Caryophyllene; traans-Caryophyllene; Alfa, Beta-pinene; Camphene; Myrcene; Limonene; Gamma-Terpinene; Alfa-Terpineol; trans-beta- Farnesene; Alfa, Beta, Gamma-Elemene; Beta-Cadinene; cis- Carveol; Copaene; Beta-Maalinene; Gamma-Muurolene; Bornyl acetate;  Bornyl isovalerate; 3,5-Dihydroxy-6,7,3',4'-teramethoxyflavonol; 3,5,3'-Trihydroxy-6,7,4'-trimethoxyflavonol; 5-Hydroxy-3,6,7,3',4'-pentamethoxyflavone; 5-Hydroxy-3,6,7,4'-tetramethoxyflavone.


Bylica roczna, jak wskazuje jej nazwa, jest rośliną jednoroczną. Przyjmuje postać nawet bardzo wysokich (dorastających maksymalnie do 2-3 metrów) łodyg, które z czasem zmieniają barwę z zielonej na czerwono-brązową. Zazwyczaj nagie łodygi tej rośliny obsypane są naprzemianległymi liśćmi, oraz drobnymi, zielono-żółtymi koszyczkami kwiatowymi. Co ciekawe, delikatny aromat bylicy nie pochodzi z jej kwiatów, ale właśnie z liści.

Roślinę tę można obecnie spotkać w różnych rejonach świata, ale pochodzi z terenów Azji. Już w czasach starożytnych została opisana przez medycynę chińską – jako skuteczna pomoc w rozprawianiu się z gorączką czy malarią. Obecnie wiadomo, że aktywne związki zawarte w bylicy są w stanie pomagać także przy chorobach pasożytniczych i odkleszczowych. Swoją sławę w świecie ziołolecznictwa bylica zawdzięcza bogactwu związków aktywnych, jakie są w niej zawarte: licznym kumarynom, flawonom, flawonolom i kwasom fenolowym.


Główne zastosowania:

 • grypa
 • koinfekcje boreliozy
 • gorączka
 • dreszcze
 • infekcje
 • stany zapalne
 • choroby pasożytnicze
 • grzybice
 • toczeń
 • zapalenie oskrzeli
 • wspomagająco podczas białaczki

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:

Jedną z istotnych substancji aktywnych zawartych w bylicy rocznej jest artemizyna. To zwłaszcza jej należy przypisywać antymalaryczne działanie wyciągów z bylicy – artemizyna reaguje bowiem z jonami żelaza, przez co pobudza proces tworzenia się wolnych rodników i przyczynia się do niszczenia niepożądanych komórek (w przypadku malarii są to pierwotniaki pasożytujące na komórkach krwi). Na podstawie tych badań niektórzy naukowcy skłaniają się ku wysnuciu tezy, że artemizyna może okazać się skuteczna także w przypadku leczenia nowotworów, być może także obniżać ryzyko zapadnięcia na ten rodzaj chorób. Całe zioło podejrzewa się także o niszczący wpływ na krętki boreliozy.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:

Już starożytne zapiski polecały bylicę jako pomoc dla chorych na malarię, ale także we współczesnej Afryce korzystanie z wewnętrznego bogactwa tej rośliny jest postrzegana jako kluczowy krok w walce z tą chorobą. Również wedle medycyny chińskiej wyciąg z bylicy jest w stanie pomagać w leczeniu białaczki – bezpośrednio wpływając na chore krwinki i unieszkodliwiając je.

Jak wskazuje praktyka, wyciągi z bylicy mogą pomóc także chorym na wątrobę czy też osobom zmagającym się z infekcjami układu moczowego i nieprawidłowościami w obrębie układu wydalniczego. To również cenna pomoc w walce z grzybicami atakującymi skórę, włosy i paznokcie.

Dawkowanie:

Z ziela bylicy rocznej można przygotowywać napary i nalewki. Zalecana dawka surowca mieści się między 3 a 12 gramami, jedynie w przypadku wystąpienia wysokiej gorączki dawkę można podnieść do 24 gramów. Niektóre źródła zalecają przyjmować 1/3 łyżeczki ziela 2 razy dziennie przez okres 30-40 dni.

Przeciwwskazania:

Okres ciąży i karmienia piersią.

Źródła:

http://www.herbs2000.com/herbs/herbs_artemisia.htm

https://www.mmv.org/sites/default/files/uploads/docs/publications/Malaria_Book_3.pdf

http://alternativehealing.org/qing_hao.htm

Path: > > > Artemisia annua ( Bylica roczna ) ziele
 
Dodatkowe informacje

29 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie