Kudzu - korzeń 50g

Kudzu - korzeń 50g

Korzeń Kudzu wykorzystywany jest w fitoterapii uzależnień, alkoholizmie, uzależnieniu od narkotyków.

Więcej szczegółów

0000538
Nowość

14,50 zł

14,50 zł za szt.

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

KUDZU ROOT

Kudzu, czyli ( Pueraria lobata (Willd.) - ołownik łatkowaty, z rodziny motylkowatych Papilionaceae.

SKŁAD:

Składnikami czynnymi kudzu są flawonoidy: genisteina, pueraryna, daidzeina, daidzyna.

 

DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI: 

 • przeciwwysiękowe,

 • przeciwalergiczne,

 • przeciwzapalne,

 • antyoksydacyjne,

 • przeciwnowotworowe,

 • przeciwbakteryjne,

 • przeciwgrzybicze,

 • rozkurczowe,

 • hipotensyjne (obniżające ciśnienie krwi),

 • przeciwgorączkowe,

 • estrogenne i antyandrogenne.

DZIAŁANIE:

Daidzeina, genisteina i daidzyna należą do fitoestrogenów mających zdolność przyłączania się do receptorów estrogenowych i androgenowych w komórkach. Wiążąc się z receptorami androgenowymi fitoestrogeny kudzu blokują działanie testosteronu.

Może to być wykorzystane w leczeniu trądzików, np. sterydowego i androgennego, trądziku wieku dojrzałego, w profilaktyce oraz w leczeniu przerostu gruczołu krokowego (prostaty). Badania potwierdziły zahamowanie rozwoju raka prostaty i obniżenie Prostate-Specific-Antigen PSA (antygenowy wskaźnik nowotoworu prostaty), nawet o 80%. Kudzu hamuje również rozwój i indukcję wirusów onkogennych (rakotwórczych) w ustroju. Chroni przed rakotwórczym wpływem wielu czynników chemicznych.

Z tego względu, że kudzu hamuje aktywność kinaz białkowych, topoizomerazy I i II DNA, a tym samym hamuje nadmierne proliferacje (podziały) komórek, warto zastosować kudzu w terapii łuszczycy (Psoriasis) oraz w chorobach autoimmunologicznych. Istotne tutaj stają się właściwości przeciwzapalne flawonoidów kudzu. Stwierdzono, że ciała czynne kudzu zatrzymują angiogenezę (rozwój naczyń krwionośnych) w tkankach nowotworowych. Oczywiście zatrzymanie tego procesu jest niekorzystne dla nowotworu, który potrzebuje silnego ukrwienia w celu szybkiego wzrostu.

Flawonoidy kudzu to naturalne wymiatacze wolnych rodników, co chroni komórki przed degradacją i rozwojem odczynu zapalnego. Flawonoidy Kudzu zmniejszają stężenie cholesterolu i nadtlenków lipidowych, działając przeciwmiażdżycowo. Powstrzymując syntezę i transport cholesterolu zmniejsza też syntezę hormonów sterydowych, do której niezbędny jest cholesterol.

Flawonoidy kudzu są inhibitorami galaktozydazy bakterii, przez co patogenne mikroorganizmy stają się niezmiernie wrażliwe na sulfonamidy, fitoncydy i antybiotyki. Ekstrakty z Kudzu hamują rozwój grzybów i bakterii (paciorkowców i gronkowców).

ZASTOSOWANIE:

Kudzu wykorzystywane jest  do leczenia alkoholizmu i nikotynizmu. Codzienne przyjmowanie kudzu wyraźnie zmniejsza pociąg do alkoholu i zapotrzebowanie na alkohol. Kudzu pobudza wydzielanie serotoniny i dopaminy w mózgu. Niedobór dopaminy powoduje depresję i chorobę Parkinsona. Przedłużone i zwiększone wydzielanie serotoniny daje stan poprawy samopoczucia i efekt zadowolenia, brak strachu i lęku, przypływ odwagi. Dzięki temu alkoholik, aby wywołać u siebie ten objaw nie musi sięgać po alkohol. Warto tu dodać, że amfetamina również uwalnia dopaminę i serotoninę i blokuje ich wychwyt zwrotny. Można więc kudzu wykorzystać do leczenia uzależnienia od amfetaminy. Kudzu pobudzając wydzielanie dopaminy teoretycznie powinien zmniejszać objawy choroby Parkinsona i działać przeciwdepresyjnie.

Kudzu hamuje działanie dehydrogenazy alkoholowej (pod wpływem tego enzymu alkohol jest przekształcany w toksyczny aldehyd octowy CH3CHO) i dehydrogenazy aldehydowej (enzym, który utlenia aldehyd octowy powstający ze spożytego alkoholu C2H5OH do kwasu octowego CH3COOH).

DAWKOWANIE:

Tradycyjnie przyrządza się odwar z korzenia  5- 25 g surowca.  Inne źródła podają dawki dzienne w ilości: 3-12 g dziennie.

Odwar z korzenia: ok. 3-3,6 g korzenia w jednorazowej dawce.

Środki ostrożności:

Nie stosować podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Źródła:

http://www.itmonline.org/articles/pueraria/pueraria.htm

http://alternativehealing.org/ge_gen.htm

http://www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-4.htm

Path: > > > Kudzu - korzeń 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie