Ashwagandha - korzeń mielony 50g
Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Ashwagandha - mielony korzeń.

Więcej szczegółów

0000543
Nowość

13,50 zł

13,50 zł za szt.

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Ashwagandha ( Withania somnifera )


Rodzina: psiankowate
Rodzaj: withania
Gatunek: w. somnifera
Synonimy: Witania ospała, śpioszyn lekarski, indyjski żeń-szeń
Inne nazwy: Ajagandha, Amangura, Amukkirag, Asgand, Asgandh, Asgandha, Ashvagandha, Ashwanga, Asoda, Asundha, Asvagandha, Aswagandha, Avarada, Ayurvedic Ginseng, Clustered Wintercherry, Ghoda Asoda, Hayahvaya, Indian Ginseng, Kanaje Hindi, Kuthmithi, Physalis somnifera, Samm Al Ferakh, Samm Al Rerakh, Turangi-Ghanda, Vajigandha, Winter Cherry, Withania, Withania Coagulans, Withania somnifera, Amukkrang Kilangu.


Ashwagandha (Withania somnifera) – to roślina stosowana i polecana przez indyjską Ajurwedę. Przybiera formę krzewów, które mogą osiągać wysokość nawet 170 centymetrów. Wypuszcza charakterystyczne, zielonkawe lub żółtozielone kwiaty i czerwone lub ciemnopomarańczowe owoce. Rośnie w południowej Azji: szczególnie łatwo znaleźć ją w Indiach, Pakistanie czy na Sri Lance. Niekiedy pojawia się w południowo-wschodniej części Europy i północno-wschodniej Afryce.
Zawarte w niej związki wpływają zarówno na ludzkie zdrowie fizyczne, jak i psychiczne: Ashwagandha jest znana z tego, że wzmacnia ciało i umysł. Głównym bogactwem tej rośliny są aktywne biologicznie witanolidy, ukryte przede wszystkim w jej korzeniu – wykazują one działanie przeciwbakteryjne, cytotoksyczne, antymitotyczne, a nawet przeciwnowotworowe. Ponadto obniżają ciśnienie krwi i działają uspokajająco.


Surowiec: mielony korzeń


Skład:

Korzeń zawiera liczne alkaloidy, głównie nikotynowe (anaferynę, anahigrynę, witaninę, somniferynę, tropinę); fitosterole (beta-sitosterol); witanolidy A-Y (laktony steroidowe); kumaryny (skopoletyna); sitoindozydy.


Działanie i zastosowanie


Główne zastosowania:

 • wyczerpanie fizyczne
 • stany depresyjne, odczuwanie lęku
 • zaburzenia pamięci i choroba Alzheimera
 • choroby nowotworowe
 • migrenowe bóle głowy
 • osteoporoza
 • niedoczynność tarczycy
 • reumatyzm
 • dna moczanowa
 • anemia
 • zaburzenia snu
 • zespół cieśni kanałów nadgarstka
 • cukrzyca typu II
 • miażdżyca
 • nadciśnienie
 • choroba wieńcowa
 • zaburzenia libido

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:


Ashwagandha pobudza wytwarzanie serotoniny. Zapobiega problemom neurologicznym, związanym z demencją starczą, powstrzymując obumieranie komórek nerwowych – dzięki pozytywnemu wpływowi na acetylocholinę i sposób jej wykorzystywania przez mózg. Naturalne sterydy występujące w tej roślinie skutecznie leczą objawy artretyzmu oraz zespołu cieśni kanałów nadgarstka. Ashwagandha ma też bardzo skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, osiągając te same efekty, co aspiryna. Z powodzeniem może zastąpić leki podnoszące poziom białych i czerwonych krwinek. Jak wykazały badania laboratoryjne przeprowadzone na zwierzętach, roślina ta sprawia, że komórki rakowe szybciej ulegają zniszczeniu podczas leczenia radiologicznego, podnosząc jego skuteczność o nawet 50%; jej stosowanie może prowadzić nawet do regresji choroby nowotworowej. Działa moczopędnie, przyczyniając się do wydalania z organizmu nadwyżek sodu. Zwiększając syntezę tlenku azotu, poprawia sprawność mięśni.


Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:


Dodaje energii i redukuje odczuwanie stresu. Pomaga psychice się wyciszyć i zapaść w zdrowy, relaksujący sen. Ma dobroczynne działanie na pracę układu endokrynnego, między innymi pobudzając czynności tarczycy. Spowalnia procesy starzenia: wspomagając pracę układu nerwowego i przedłużając sprawność intelektualną, ale też regenerując barwniki włosów, czyli zapobiegając siwieniu. Może obniżać poziom cukru, cholesterolu i triglicerydów we krwi, podnosić poziom HDL i hemoglobiny oraz łagodzić ataki padaczkowe. Zmniejsza utratę wapnia, która może prowadzić do osłabienia kości i zębów. Wpływa pozytywnie na płodność, zwłaszcza męską. Zapobiega obrzękom.


Dawkowanie:

Korzeń mielony można przyjmować przez okres od 4 do 8 tygodni: dzienna dawka nie powinna przekraczać 6 g. Sproszkowany korzeń można dodawać do różnego rodzaju potraw.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Odradza się też stosowanie Ashwagandhy podczas zażywania barbituranów, czyli leków uspokajających, nasennych czy przeciwpadaczkowych. Nadużywana Ashwaganda może uszkodzić wątrobę i nerki, wywołać wymioty i problemy z żołądkiem, zaburzyć pracę serca.


Źródła:


http://www.herbs2000.com/herbs/herbs_ashwaganda.htm
http://alternativehealing.org/shui_qie.htm
http://rozanski.li/1028/witania-ospala-withania-somnifera-l-dunal-w-dawnej-i-wsplczesnej-fitoterapii/
http://www.webmd.com/diet/supplement-guide-ashwagandha

Path: > > > Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Napisz opinię

Ashwagandha - korzeń mielony 50g

Ashwagandha - mielony korzeń.

Napisz opinię

 
Comments(0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

 
Dodatkowe informacje

22 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie