Kadzidłowiec ( Boswellia serrata ) mielony

Kadzidłowiec (Boswellia serrata) mielony

Wschodni i ajurwedyjski środek do leczenia reumatyzmu. Stosowany również przy stanach zapalnych. Wykazuje właściwości hamujące rozrost komórek rakowych, zwłaszcza nowotworu mózgu, jelita grubego, oraz białaczki. Reguluje układ trawienny, wspomaga odporność, uspokaja. Opóźnia objawy choroby Leśniowskiego-Crohna.

Więcej szczegółów

Nowość

10,83 zł

216,63 zł za kg
  • 50g
  • 250g

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Kadzidłowiec mielony (Boswellia serrata)


Jakość: wysoka jakość surowca
Skład chemiczny: kadzidłowiec zawiera głównie kwasy bosweliowe.

Boswellia, czyli kadzidłowiec indyjski będący w ofercie naszego sklepu, jest środkiem wykorzystywanym głównie w medycynie wschodniej i ajurwedyjskiej, jako remedium na wszelkie problemy reumatyczne. Ponadto działa przeciwzapalnie, a badania wykazały jego dużą skuteczność w spowalnianiu namnażania komórek nowotworowych, zwłaszcza w przypadku nowotworów mózgu, krwi oraz jelita grubego. Działa delikatnie uspokajająco oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego. Zmniejsza tempo postępowania choroby Leśniowskiego-Crohna.

Boswellia serrata mielona, kadzidłowiec mielony (Boswellia serrata) to roślina naturalnie występująca w obrębie Morza Czerwonego. Ze względu na swój specyficzny zapach, od wieków jest szczególnym elementem różnych obrzędów, nadając im doniosły i mistyczny charakter. Według podań, była dodawana do wina, które przed śmiercią wypijali skazańcy. Miała przytępiać ich zmysły. Kadzidłowiec to jeden z trzech darów, które podarowali Jezusowi Trzej Mędrcy, przybyli do betlejemskiej stajenki, po jego narodzinach. W Indiach przypisuje się mu magiczne właściwości, przede wszystkim uważa się, że ma zdolność przywoływania duchów.

Działanie:

W swoim działaniu, kadzidłowiec wykazuje właściwości podobne do aspiryny. Zmniejsza ból, łagodzi dokuczliwe objawy zwyrodnienia stawów i poprawia ruchomość w ich obrębie. Na bazie kadzidłowca można przygotować różne specyfiki do pielęgnacji cery. Dodatkowo hamuje procesy namnażania komórek nowotworowych.

Zastosowanie:

Z kadzidłowca przygotowuje się proszek, granulat lub ekstrakt roślinny, które stosowane są w produkcji leków na problemy reumatyczne i artretyzm. Może być wykorzystywany przy problemach z górnymi drogami oddechowymi oraz astmą – działa wykrztuśnie i pomaga usuwać zalegającą wydzielinę. Działa ochronnie na wątrobę i układ trawienny. Przed wiekami kadzidłowiec wykorzystywano do przepędzania z domostw złych duchów.

Dawkowanie:

Około 1-2 gramów 2-3 razy dziennie, popijajac szklanką wody.
Nalewka: 50g zalewamy 40 % alkoholem. Macerujemy 2 tygodnie. Przyjmowac doustnie ok. 5 ml dziennie 2-3 razy dziennie.
Zewnętrznie: Wcierać w chrobowo zmienione miejsca (obolałe stawy)

Przeciwwskazania:

Nie może być stosowany przez kobiety w ciązy i karmiące piersią.
Substancje zawarte w kadzidłowcu mogą wykazywać interakcje z innymi lekami, zwłaszcza na bazie ibuprofenu i aspiryny, dlatego też przed jego zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub fito terapeutą.
Path: > > > Kadzidłowiec (Boswellia serrata) mielony
 
Dodatkowe informacje

12 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie