Passiflora - Męczennica cielista 50g

Passiflora - Męczennica cielista 50g

Skuteczny środek uspokajający, przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, stosowany przy leczeniu nerwic wegetatywnych. Zmniejsza wrażliwość na stres, ułatwia zasypianie. Wykorzystywana do relaksacji, medytacji. Obniża poziom stresu, zwalcza uczucie strachu, pomaga na bezsenność, łagodzi napięcie, związane z dojrzewaniem, ciążą i menopauzą.

Więcej szczegółów

0000309
Nowość

8,00 zł

8,00 zł za szt.

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Męczennica cielista - Passiflora cięta 50g

Skuteczny środek uspokajający, przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, stosowany przy leczeniu nerwic wegetatywnych. Zmniejsza wrażliwość na stres, ułatwia zasypianie. Wykorzystywana do relaksacji, medytacji. Obniża poziom stresu, zwalcza uczucie strachu, pomaga na bezsenność, łagodzi napięcie, związane z dojrzewaniem i menopauzą.

Męczennica cielista, passiflora (Herba Passiflorae) to znany od wieków środek uspokajający i przeciwbólowy. Indianie w Ameryce Północnej i Środkowej leczyli nią bezsenność, histerię i epilepsję. Jacomo Bosio skojarzył efektowne elementy kwiatu z symbolami męki pańskiej, jak korona cierniowa, młoty, lance i sznury. Stąd jej łacińska nazwa pochodzi od słów passio – cierpienie i flos – kwiat. Spolszczona wersja to męczennica.


Skład
Flawonoidy, alkaloidy, maltol, beta-karboliny, harmian, harmalina.


Działanie
Ze względu na zawartość harmaliny i harmianu działa uspokajająco i kojąco, ale w większych ilościach powoduje halucynacje. Roślina ma działanie przeciwdrgawkowe, normalizuje ciśnienie krwi. Męczennica może wspomagać układ nerwowy w leczeniu Parkinsona.


Zastosowanie
Męczennicę stosuje się w leczeniu bezsenności, niepokoju, nerwicy o różnym podłożu, zespole jelita drażliwego, kołataniu serca oraz innych zaburzeniach trawienia, powstałych na tle nerwowym. Zioło łagodzi pobudzenie u dzieci. Preparaty z passiflory miały duże zastosowanie w kuracjach odwykowych, jak narkomania, lekozależność, alkoholizm.


Dawkowanie
Łyżeczkę surowca zaparzać wrzątkiem. Stosować do 8 gr dziennie jako napar, podany w kilku dawkach. Przy większej ilości powoduje niepokój i drżenie mięśni.


Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią. W niewielkich ilościach można podawać dzieciom.

Surowiec: Passiflora cięta 50g

Path: > > > Passiflora - Męczennica cielista 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie