Szanowni Klienci,

    W związku z planowanymi pracami technicznymi na naszej platformie  w dniach: 27- 30.05.2019 realizacja zamówień może się nieco opóźnić. Przepraszamy z chwilowe utrudnienia.
Męczennica cielista ( Passiflora )

Passiflora - Męczennica cielista 50g

Passiflora incarnata - skuteczny środek uspokajający, przeciwlękowy i przeciwdepresyjny, stosowany przy leczeniu nerwic wegetatywnych. Zmniejsza wrażliwość na stres, ułatwia zasypianie. Wykorzystywana do relaksacji, medytacji. Obniża poziom stresu, zwalcza uczucie strachu, pomaga na bezsenność, łagodzi napięcie, związane z dojrzewaniem, ciążą i menopauzą.

Więcej szczegółów

0000309
Nowość

8,00 zł

8,00 zł za szt.

- +

Porównaj

Produkty powiązane

 
Więcej informacji

Męczennica cielista - Passiflora incarnata cięta

Męczennica cielista ze względu na swoje niezwykłe właściwości, jest skutecznym środkiem w walce z różnego rodzaju problemami psychicznymi. Działa antydepresyjnie, poprawia nastrój, wycisza i uspokaja organizm, ułatwia zasypianie. Bardzo dobrze działa w przypadku leczenia stanów lękowych czy nerwic wegetatywnych.
Męczennica cielista, passiflora (Herba Passiflorae) od stuleci jest stosowana przez Indian Ameryki Północnej i Środkowej, jako remedium na bezsenność, stany lękowe, padaczkę oraz jako środek przeciwbólowy. Ze względu na swój niezwykły wygląd, przywodzący na myśl symbole męki pańskiej, zwłaszcza cierniową koronę, roślina została nazwana passiflorą. W tłumaczeniu na język polski, ta łacińska nazwa oznacza kwiat cierpienia.

Skład chemiczny męczennicy:
Flawonoidy, alkaloidy, maltol, beta-karboliny, harmian, harmalina.

Działanie:
Składniki bioaktywne zawarte w męczennicy oddziałują kojąco i wyciszająco na układ nerwowy. Zażywana w większych niż zalecone ilościach, może wywoływać halucynacje. Ponadto pomaga normalizować ciśnienie krwi oraz wykazuje działanie przeciwdrgawkowe. Dobre rezultaty daje jej stosowanie w przypadku choroby Parkinsona.

Zastosowanie:
  • bezsenność
  • nerwice
  • stany lękowe
  • depresja
  • wszelkie zaburzenia na tle nerwowym
  • zespół jelita drażliwego
  • kołatania serca
  • jako wspomaganie terapii odwykowych (narkomania, alkoholizm, uzależnienia od leków)

Dawkowanie:
Łyżeczkę surowca zalać szklanką wrzącej wody i odstawić pod przykryciem na 20 minut. Wypijać dwie szklanki dziennie, nie przekraczać dawki 8 gram na dzień.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w trakcie ciąży i karmienia piersiom. Dzieciom może być podawana w niewielkich ilościach.

Surowiec: Passiflora ziele cięte 50g
Path: > > > Passiflora - Męczennica cielista 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie