Kudzu - korzeń 50g

Kudzu - korzeń 50g

Korzeń Kudzu wykorzystywany jest w fitoterapii uzależnień, alkoholizmie, uzależnieniu od narkotyków.

Więcej szczegółów

0000538
Nowość

14,50 zł

14,50 zł za szt.

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Kudzu Root ( Korzeń kudzu )


Kudzu, czyli (Pueraria lobata (Willd.) - ołownik łatkowaty, z rodziny motylkowatych Papilionaceae.

Skład:

Składnikami czynnymi kudzu są flawonoidy: genisteina, pueraryna, daidzeina, daidzyna.

Działanie i właściwości:

o przeciwwysiękowe
o przeciwalergiczne
o przeciwzapalne
o antyoksydacyjne
o przeciwnowotworowe
o przeciwbakteryjne
o przeciwgrzybicze
o rozkurczowe
o hipotensyjne (obniżające ciśnienie krwi)
o przeciwgorączkowe
o estrogenne i antyandrogenne

Działanie:

Zawarte w korzeniu kudzu fitoestrogeny – daidzeina, daidzyna i genisteina – pomagają
w regulacji gospodarki hormonalnej organizmu. Wchodząc w reakcje z receptorami estro – i androgenowymi niwelują niekorzystne działanie testosteronu. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w leczeniu problemów skórnych o podłożu hormonalnym, zwłaszcza trądziku, a także przy problemach z przerostem gruczołu krokowego. Przeprowadzone badania dowiodły ich skuteczności – potwierdzono wpływ na wyhamowanie rozwoju nowotworu prostaty i zmniejszenie poziomu PSA nawet o 80%.

Ponadto kudzu, dzięki działaniu przeciwwirusowemu i antyrodnikowemu, chroni organizm przed szkodliwym wpływem substancji chemicznych i wirusów rakotwórczych.
Dzięki zawartości flawonoidów, kudzu wspomaga walkę z chorobami autoimmunologicznymi, a szczególnie dobre efekty przynosi w terapii łuszczycy. Korzeń kudzu działa, jak naturalny przeciwutleniacz, hamuje rozwój i namnażanie komórek nowotworowych działa silnie antykancerogennie. Dodatkowo spowalnia procesy starzenia
i przyspiesza regenerację uszkodzonych komórek organizmu. Działa przeciwzapalnie.
Kudzu jest niezwykle pomocne w zwalczaniu za wysokiego poziomu cholesterolu i trój glicerydów we krwi, co z kolei w znaczący sposób zmniejsza ryzyko chorób miażdżycowych. Składniki bioaktywne korzenia kudzu osłabiają bakterie i inne chorobotwórcze mikroorganizmy (zwłaszcza z rodziny gronkowców i paciorkowców) i dzięki temu, zwiększają efektywność działania antybiotyków.

Zastosowanie:

Warto wiedzieć, że kudzu może być efektywnie stosowane w terapii uzależnień, zwłaszcza od nikotyny i alkoholu. Zwiększa wyrzut dopaminy i serotoniny do mózgu. Są to hormony odpowiedzialne za nasz nastrój. Tym samym, kudzu pomaga osiągnąć stan równowagi, bez potrzeby sięgania po środki uzależniające. świadomość dobrego samopoczucia, które dają alkohol i narkotyki, jest efektem procesów chemicznych zachodzących w organizmie i w linii prostej prowadzi do uzależnienie. Kudzu pomaga w przezwyciężeniu tego mechanizmu i realnie wspomaga osoby, które rozpoczynają walkę z nałogami. Niweluje szkodliwe działanie alkoholu na organizm i przyspiesza detoksykację i usuwanie szkodliwych substancji. Ponadto działa antydepresyjnie, poprawia nastrój. Duże nadzieje dają również badania prowadzone nad jego wykorzystaniem w walce z choroba Parkinsona.

Dawkowanie:

Odwar: 2-3 g surowca zalać dwoma szklankami wody i gotować na wolnym ogniu ok. pół godziny. Odcedzić i przestudzić. Wypijać do 3 szklanek odwaru dziennie.

Środki ostrożności:

Nie stosować podczas ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Źródła:


http://www.itmonline.org/articles/pueraria/pueraria.htm
http://alternativehealing.org/ge_gen.htm
http://www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-4.htm
Path: > > > Kudzu - korzeń 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie