Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g

Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g

Pelargonia afrykańska – korzeń (łac. pelargoniom sidoides radix). Stosowany przede wszystkim w chorobach układu oddechowego. Wpływa pozytywnie na jego funkcjonowanie oraz wzmacnia system immunologiczny organizmu. 

Więcej szczegółów

0000759
Nowość

19,00 zł

19,00 zł za szt.

- +

Porównaj

Produkty powiązane

 
Więcej informacji

Pelargonia afrykańska (Pelargonium sidoides)


Rodzina: Geraniaceae
Rodzaj: Pelargonium
Gatunek: Pelargonium sidoides
Synonimy: umckaloabo
Inne nazwy: pelargoniom sidoides, kaloba, african geranium, umcalabo
Surowiec: korzeń cięty

Skład: glikozydy, katechiny i galokatechiny, taniny, fitosterole oraz kumaryny i ich pochodne.

Pelargonia afrykańska, inaczej przylądkowa, pochodzi a Afryki Południowej. Jest rośliną wieloletnią. W krajach europejskich jest wykorzystywana jako popularna roślina doniczkowa. Ma naprzemianlegle rozłożone liście oraz baldachokształtne, kolorowe kwiatostany, które stanowią jej największą ozdobę.
Oprócz walorów dekoracyjnych, jest to roślina o licznych właściwościach prozdrowotnych. Surowcem zielarskim jest korzeń pelargonii, zawierający wiele składników bioaktywnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Od stuleci jest znana i wykorzystywana przez ludność zamieszkującą Afrykę, jako suplement diety podnoszący odporność.

Działanie i zastosowanie:

Składniki znajdujące się w korzeniu pelargonii przede wszystkim pobudzają do pracy układ immunologiczny.
Wyciąg z korzenia tej rośliny znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób, tj.:
o przeziębienie
o kaszel
o zapalenie płuc
o zapalenie oskrzeli
o długotrwały nieżyt nosa
o stany zapalne
o błony śluzowej nosa
o gruźlica
o opryszczka
o biegunki
o problemy z wątrobą

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:

Pelargonia afrykańska zwiększa produkcję cytokin prozapalnych i tym samym pobudza układ immunologiczny do wytężonej pracy, wspierając cały organizm w walce z chorobą. Badania przeprowadzone nad jej prozdrowotnymi właściwościami wykazały, że znacząco wzmaga proces usuwania zanieczyszczeń i chorobotwórczych drobnoustrojów zalęgających w układzie oddechowym, poprzez stymulację pracy rzęsek płucnych. Ponadto korzeń pelargonii ma właściwości bakteriobójcze i może być wykorzystywany w zwalczaniu bakterii takich, jak helicobacter pyroli czy gronkowiec złocisty. Na początkach XX wieku, naukowcy szwajcarscy i niemieccy poświęcili wiele uwagi pelargonii afrykańskiej. Wykazano, że dzięki zawartości odpowiednich związków hamuje wnikanie do organizmu wirusów, w tym wirusów wywołujących opryszczkę, wirusów z grupy HIV-1, a także tych wywołujących grypę, m.in. H1N1. Korzeń pelargonii działa również grzybobójczo i pomaga w zapobieganiu kolonizacji organizmu przez grzyby z rodziny candida albicans.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:

Pelargonia afrykańska i jej dobroczynne właściwości są znane i wykorzystywane w afrykańskiej medycynie tradycyjnej już od wieków. Podawano ją zarówno dorosłym, jak i dzieciom, przede wszystkim w przypadku przeziębień i stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Jej afrykańska nazwa w tłumaczeniu na nasz język oznacza ostry kaszel, co oddaje główne zastosowanie tej rośliny. Do Europy przywędrowała na początku osiemnastego stulecia i do tamtej pory stała się cenionym surowcem zielarskim również na naszym kontynencie.

Przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane:

Czasem może wywoływać biegunki i podrażniać ściany żołądka. Ponieważ nie przeprowadzono badań właściwych badań, korzenia pelargonii nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Źródła:

http://zdrowiebeztajemnic.pl/pelargonia-afrykanska-umckaloabo-lub-pelargonium-sidoidesinfekcjach-ukladu-oddechowego-nowotworach/
http://www.rozanski.ch/fitochemia.htm
http://cib.umed.lodz.pl/pliki/Ro%C5%9Blinne-surowce-lecznicze-badania-makroskopowomikroskopowe.pdf
Path: > > > Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie