Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g Nowy

Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g

Pelargonia afrykańska – korzeń (łac. pelargoniom sidoides radix). Stosowany przede wszystkim w chorobach układu oddechowego. Wpływa pozytywnie na jego funkcjonowanie oraz wzmacnia system immunologiczny organizmu. 

Więcej szczegółów

0000759
Nowość

19,00 zł

19,00 zł za szt.

- +

Porównaj

Produkty powiązane

 
Więcej informacji
Pelargonia afrykańska ( Pelargonium sidoides )

Rodzina: Geraniaceae
Rodzaj: Pelargonium
Gatunek: Pelargonium sidoides
Synonimy: umckaloabo
Inne nazwy: pelargoniom sidoides, kaloba, african geranium, umcalabo
Surowiec: korzeń cięty
Skład: glikozydy, katechiny i galokatechiny, taniny, fitosterole oraz kumaryny i ich pochodne.

Pelargonia afrykańska, zwana również przylądkową, to roślina pochodząca z Afryki Południowej. Jest to roślina wieloletnia o ulistnieniu naprzemianległym. Jedna z licznych odmian pelargonii ozdobnych, które z powodzeniem są wykorzystywane, jako rośliny doniczkowe w wielu europejskich domach. Roślina wytwarza kolorowe, obficie kwitnące baldachokształtne kwiatostany.

Pelargonia afrykańska jest jednak uprawiana przede wszystkim ze względu na walory lecznicze. Najcenniejszą jej część stanowi korzeń, który zawiera najwięcej dobroczynnych składników. Od wieków jest znana i stosowana w medycynie naturalnej krajów afrykańskich.

Działanie i zastosowanie:
Zawarte w korzeniu pelargonii afrykańskiej składniki działają stymulująco na naturalne procesy obronne organizmu.
 
Wyciąg z korzenia tej rośliny znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób, tj.:
 przeziębienie
 kaszel
 zapalenie płuc
 zapalenie oskrzeli
 długotrwały nieżyt nosa
 stany zapalne błony śluzowej nosa
 gruźlica
 opryszczka
 biegunki
 problemy z wątrobą

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania: Pelargonia afrykańska wykazuje działanie zwiększające poziom cytokin prozapalnych w organizmie, stymulując go do walki z wirusami i bakteriami. Naukowo udowodniono, że składniki w niej zawarte stymulują do pracy rzęski płucne, dzięki czemu wszelkie drobnoustroje i zanieczyszczenia są usuwane z organizmu dużo szybciej. Pelargonia przylądkowa ma silne działanie bakteriobójcze przeciw takim bakteriom, jak: streptococcus z grupy A, helicobacter pyroli czy gronkowiec złocisty. Związki w niej zawarte zabezpieczają organizm przed wnikaniem do jego komórek wirusów opryszki (HSV-1, HSV-2), wirusa HIV-1 oraz wirusów grypy z grupy H1N1 i H3N2. Wykazuje również działanie grzybobójcze przeciw grzybom z rodziny Candida Albicans.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie: Pelargonia afrykańska od stuleci była wykorzystywana w afrykańskiej medycynie ludowej. Znana ze swoich właściwości leczniczych, wykorzystywana była do leczenia dorosłych i dzieci. W języku plemienia Zulu Umckaloabo znaczy ostry kaszel. W literaturze europejskiej pierwsze wzmianki na jej temat pojawiają się na przełomie XVII/XVIII wieku. Niemal dwieście lat później, dzięki doktorowi Charlesowi H. Stevensowi, została sprowadzona do Europy. Na początku XX wieku, przede wszystkim w Szwajcarii oraz Niemczech, przeprowadzono wiele badań, które pozwoliły na naukowe potwierdzenie jej właściwości.

Przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane:
W nielicznych przypadkach stosowanie ekstraktu z korzenia pelargonii afrykańskiej może powodować podrażnienie błony śluzowej żołądka, wywołując biegunki. Ze względu na brak stosownych badań, nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Źródła: http://zdrowiebeztajemnic.pl/pelargonia-afrykanska-umckaloabo-lub-pelargonium-sidoidesinfekcjach-ukladu-oddechowego-nowotworach/ http://www.rozanski.ch/fitochemia.htm http://cib.umed.lodz.pl/pliki/Ro%C5%9Blinne-surowce-lecznicze-badania-makroskopowomikroskopowe.pdf
Path: > > > Pelargonia afrykańska ( Anginka ) 50g
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie