Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie zgodnie z zasadami RODO. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Regulaminie Sklepu.
Diatomit - ziemia okrzemkowa

Diatomit - ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa (Terra silicea)  stosowana w chorobach pasożytniczych , słabej kondycji włosów, skóry i paznokci, menopauzie.

Więcej szczegółów

Nowość

16,99 zł

67,96 zł za kg
  • 250g
  • 1kg

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Ziemia okrzemkowa (Terra silicea)


Synonimy: diatomit

Inne nazwy: silica terra, diatomaceous earth, silica, flint, pure flint.

Pod nazwą ziemi okrzemkowej kryje się rodzaj skały, który współtworzą przede wszystkim skorupki okrzemek – mikroskopijnych, jednokomórkowych glonów. Te maleńkie organizmy żyją w środowisku wodnym lub bardzo wilgotnym i często gromadzą się w duże kolonie. Ich ściany komórkowe są bogate w krzemionkę i to głównie ona pozostaje po obumarłych okrzemkach. Ziemia ma postać białego lub żółtawobiałego proszku, jest bezwonna i nie rozpuszcza się w wodzie.

Surowiec: proszek

Skład: Ziemia okrzemkowa składa się w ponad 90 procentach z ditlenku krzemu, ale mogą też znajdować się w niej takie pierwiastki, jak aluminium, magnez, żelazo, fosfor czy siarka, a także popiół, glina, sól i wapień.


Główne zastosowania:

  • choroby pasożytnicze
  • problemy z dziąsłami
  • profilaktyka osteoporozy
  • słaba kondycja włosów, skóry i paznokci
  • dolegliwości związane z menopauzą
  • profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego
  • profilaktyka kamieni nerkowych
  • wspomaganie procesów detoksykacji

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:

Z uwagi na bogactwo krzemu, ziemia okrzemkowa jest w stanie doskonale uzupełnić niedobory tego ważnego pierwiastka. Krzem ma istotny wpływ zwłaszcza na zdrowie skóry, ponieważ uczestniczy w syntezie jej kluczowych składników budulcowych. Podobną rolę odgrywa w stosunku do kości i chrząstek, wspomagając między innymi procesy regeneracyjne. Uelastycznia z kolei ścianki naczyń krwionośnych i minimalizuje prawdopodobieństwo pojawienia się w ich wnętrzu blaszek miażdżycowych, przez co przeciwdziała poważnym chorobom układu sercowo-naczyniowego. Pierwiastek ten pomaga także organizmowi w usuwaniu toksyn, usprawniając między innymi pracę układu wydalniczego, na czele z nerkami.


Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:

Ziemia okrzemkowa przez tysiące lat była stosowana do ochraniania zboża przed insektami – zawarte w niej związki czynne niszczą bowiem zewnętrzny szkielet takich organizmów, absorbując zawarte w nim tłuszcze i doprowadzając do zasuszenia się insekta. Na podobnej zasadzie ziemia okrzemkowa przeciwdziała rozwojowi pasożytów, atakujących ludzki organizm.

Ziołolecznictwo widzi w związkach krzemu także naturalną metodę minimalizowania ryzyka pojawienia się chorób nowotworowych. Krzemionkę poleca się też jako remedium na problemy z dziąsłami i niektóre problemy układu oddechowego.


Dawkowanie:

Zaleca się przyjmowanie raz dziennie łyżki surowca zmieszanego z wodą, na czczo lub przed snem. Należy przy tym uważać, by nie wdychać pyłu i nie dopuścić do jego kontaktu z oczami.

Przeciwwskazania:

Okres ciąży i karmienia piersią.

Źródła:

https://books.google.pl/books?id=i9ITMiiohVQC&lpg=PA1216&dq=%22diatomaceous+earth%22+insecticide+size&pg=PA1215&redir_esc=y#v=onepage&q=%22diatomaceous%20earth%22%20insecticide%20size&f=false

http://www.homeoint.org/books/boericmm/s/sil.htm

Path: > > > Diatomit - ziemia okrzemkowa
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie