Diatomit - ziemia okrzemkowa

Diatomit - ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa (Terra silicea) stosowana w chorobach pasożytniczych, słabej kondycji włosów, skóry i paznokci, menopauzie.

Więcej szczegółów

Nowość

16,99 zł

  • 250g
  • 1kg

- +

Porównaj

 
Więcej informacji

Ziemia okrzemkowa (Terra silicea)

Synonimy: diatomit
Inne nazwy: silica terra, diatomaceous earth, silica, flint, pure flint
Surowiec: proszek

Wysoka jakość produktu.

Skład:
W składzie ziemi okrzemkowej znajdziemy przede wszystkim di tlenek krzemu (ponad 90%), a ponadto pierwiastki takie, jak aluminium, fosfor, siarka żelazo i magnez. Dodatkowo znajdują się w niej sól, wapień, glina i popiół.

Ziemia okrzemkowa jest rodzajem skały, zbudowanej przed wszystkim z bardzo małych, jednokomórkowych glonów, tzw. okrzemek. Organizmy te występują w środowisku mokrym i zbierają się w duże grupy – kolonie. Obumierające okrzemki pozostawiają po sobie skorupki, które są zasobne we wspomnianą wcześniej krzemionkę. Ziemia okrzemkowa to białawy lub żółtawy proszek, nierozpuszczalny w wodzie i bezzapachowy.

Główne zastosowania:
  • choroby pasożytnicze
  • problemy z dziąsłami
  • profilaktyka osteoporozy
  • słaba kondycja włosów, skóry i paznokci
  • profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego
  • wspomaganie procesów detoksykacji

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:
Ziemia okrzemkowa jest suplementem diety, który ma za zadanie przede wszystkim uzupełnianie niedoborów krzemu. Pierwiastek ten ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przede wszystkim wpływa na kondycję skóry, kości i chrząstek. Wzmacnia je i korzystnie wpływa na ich regenerację. Ponadto uszczelnia i uelastycznia naczynia krwionośne i przeciwdziała miażdżycy. Krzem korzystnie wpływa na pracę nerek oraz całego układu wydalniczego oraz pomaga w usuwaniu z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:
Ziemia okrzemkowa od wieków była znanym środkiem stosowanym do ochrony plonów. Poprzez absorpcję tłuszczy tworzących szkielet szkodliwych insektow powodowala ich zasuszenie i unieszkodliwienie. Z czasem, poprzez analogię, zaczęto wykorzystywać ją jako naturalny środek przeciwpasożytniczy.
Fitoterapia docenia również i inne właściwości ziemi okrzemkowej. Przypisuje się jej działanie antykancerogenne. Ponadto znajduje zastosowanie w przypadku chorób dziąseł i dolegliwości ze strony dróg oddechowych.

Dawkowanie:
Ziemię okrzemkową należy zmieszać z wodą i wypijać jedną szklankę na czczo lub przed wieczornym spoczynkiem. Uwaga: nie wdychać powstałego pyłu i unikać kontaktu z oczami.

Przeciwwskazania:
Okres ciąży i karmienia piersią.

Źródła:
https://books.google.pl/books?id=i9ITMiiohVQC&lpg=PA1216&dq=%22diatomaceous+earth%22+insecticide+size&pg=PA1215&redir_esc=y#v=onepage&q=%22diatomaceous%20earth%22%20insecticide%20size&f=false
http://www.homeoint.org/books/boericmm/s/sil.htm
https://www.ncbi.nlm.nih.gov

Path: > > > Diatomit - ziemia okrzemkowa
 
Dodatkowe informacje

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie