Kava Kava Ekstrakt 30% ( Pieprz methysticum ) Nowy

Kava Kava Ekstrakt 30%

Kava to roślina naturalnie występująca w rejonie zachodnich wysp na Pacyfiku. Dla tamtejszej ludności napój sporządzany z jej korzenia ma znaczenie rytualne i niemal święte. 
EKSTRAKT DO ZASTOSOWAŃ ZEWNĘTRZNYCH.

Więcej szczegółów

Nowość

49,00 zł

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Porównaj

Produkty powiązane

 
Więcej informacji
Kava kava – ekstrakt (łac. Piper methysticum - extractum)


Rodzina: pieprzowate (łac. Piperaceae)
Rodzaj: pieprz metystnowy (łac. Piper methysticum)
Synonim: kava, pieprz metystynowy
Inna nazwa: ava, yagona
Surowiec: ekstrakt z korzenia standaryzowany na zawartość 30% kavalaktonów

Kava kava (pieprz metystynowy) jest byliną o wysokości do ok. 5 metrów i szeroką na ok. 1,5 metra. Ma duże, lśniące liście o sercowatym kształcie. Należy do roślin dwupiennych. Porastają ją kwiaty męskie, zebrane w gęste kłosy lub, dużo rzadsze, kwiaty żeńskie (jednak one rzadko wydają owoce). Naturalnie występuje w tropikalnym środowisku wysp Pacyfiku, jednak coraz częściej jest rośliną uprawną. Tradycyjne zastosowanie wskazuje na dobroczynny wpływ na samopoczucie – wycisza, uspokaja, wspomaga walkę z depresją, a jednocześnie pozwala zachować jasność myśli.

Działanie i  tradycyjne zastosowanie:


• bóle mięśniowe
• infekcje, przeziębienia, spadek odporności
• bóle menstruacyjne i nieprzyjemne objawy menopauzy
• infekcje układu moczowego
• bezsenność
• nadpobudliwość, napady agresji
• stany lękowe
• łagodzi skutki długotrwałego stresu
• stany depresyjne
• działa wyciszająco
• poprawia nastrój

Właściwości i działanie udokumentowane przez badania:


Najważniejszym składnikiem psychoaktywnym zawartym w ekstrakcie korzenia kavy są kawalaktony. Ekstrakt zawiera ich aż 30%. Mają one działanie psychoaktywne, stymulują obszary mózgu odpowiedzialne za emocje (układ limbiczny) i dzięki temu wyraźnie poprawiają nastrój, pomagają w walce z depresją czy w napadach stanów lękowych. Ich działanie podobne jest do działania leków psychotropowych, jednak nie wykazuje skutków ubocznych – np. problemów z koncentracją. Dlatego też ekstrakt z kavy często zalecany jest jako naturalny środek antydepresyjny w wielu państwach. Składniki korzenia kawy wykazują również działanie zwiotczające mięśnie, tym samym są skutecznym środkiem łagodzącym bóle mięśni, głowy czy bóle menstruacyjne.

Przeprowadzone badania dowiodły również, że spożywanie naparu z kavy wspomaga organizm kobiet w okresie menopauzy i minimalizuje jej negatywne objawy, np. dokuczliwe uderzenia gorąca czy zawroty głowy. Warto nadmienić, że pieprz metystynowy nie uzależnia, a jego spożywanie, chociaż działa wyciszająco i relaksująco, nie otumania i pozwala na zachowanie pełnej jasności myśli.

Właściwości i działanie udokumentowane przez tradycyjne zastosowanie:


Przez ludność rejonu wysp Pacyfiku, kava wykorzystywana jest już od tysiącleci. Spożywano ją najczęściej w formie sfermentowanego napoju sporządzonego z przerzutych korzeni zalanych wodą. W trakcie ważnych świąt, spotkań lub uroczystości rytuał jej picia rozpoczynano od najważniejszej osoby. Ze względu na swoje wyciszające i uspokajające działanie, pito go raczej w porze kolacji. Zalecany był również jako środek leczniczy do walki z różnymi infekcjami, szczególnie przy problemach z układem moczowym. Walory kavy docenili również marynarze. Uczestnicy wypraw Jamesa Cooka pili napój z kavy i przeżuwali jej korzenie, aby łagodzić skutki choroby morskiej. Jej pozytywny wpływ na nastrój i samopoczucie pozwalał łatwiej znosić oddalenie od domu i tęsknotę za rodziną.

Dawkowanie i środki ostrożności:

Ekstrakt przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nalezy stosować zewnętrznie, miejscowo na bolące mięśnie w formie płynnej - mazidło ( ekstrakt rozpuszczony w olejach ) lub emulsji ( ekstrakt rozpuszczony w wodzie ). Nie stosować doustnie.

Przeciwwskazania:

Ekstrakt może być stosowany jedynie zewnętrznie. Nie może być stosowany przez kobiety w ciąży. Produkt przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Ważne

Źródła:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieprz_metystynowy
http://rozanski.li/1163/roslinne-antiblennorrhoica/
http://celfit.manifo.com/kava-kava---korzen-tez-smaczny
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,395399,pieprz-metystynowy-skuteczny-w-leczeniu-zaburzen-lekowych.html
Path: > > > Kava Kava Ekstrakt 30%
 
Dodatkowe informacje
 
Dodatkowe informacje:
Charaktyrystyka produktu:

Rodzaj: Ekstrakt standaryzowany Piper methysticum
Zawartość kawalaktonów:30%  (  30,82% metoda  HPLC )
Profil kawalaktonów : Noble  (HPLC )
Kolor: ciemny brąz
Postać: proszek ( jednolita frakcja )
Zapach i smak: charaktyrystyczny ostry
Kraj pochodzenia: Indie

30 produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Porównaj 0

Brak produktów

To be determined Wysyłka
0,00 zł Suma

Zamówienie